Articles

Park West Gallery Review: Cruise Ship Art Auctions and VIP Events

Park West Gallery is een commerciële kunstgalerie die al bestaat sinds 1969. Gevestigd in Southfield, Michigan, Park West voert veilingen over de hele wereld. In 1995 begon Park West Gallery met het organiseren van kunstveilingen op cruises, en vandaag de dag vindt u ze op meer dan 90 cruiseschepen over de hele wereld.

In deze review van Park West Gallery deel ik mijn ervaringen met veilingen op cruiseschepen en met een VIP-evenement van Park West.

Park West Gallery Review - Michael Godard
Een leuk stuk van Michael Godard dat nu in mijn huiskamer hangt.

Park West Gallery and Park West Museum

Hoofdkantoor van Park West Gallery en Park West Museum zijn beide open voor het publiek.

Locatie: 29469 Northwestern Highway, Southfield, Michigan 48034

Tijden: Maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur.

Contact: 800-521-9654 optie 4

Park West Gallery Artists: U vindt werken van bekende kunstenaars op Park West Gallery cruiseschip en VIP-evenementen, waaronder:

  • Yaacov Agam
  • Romero Britto
  • Michael Godard
  • David Le Batard (LEBO)
  • Peter Max
  • Pino
  • Itzchak Tarkay
  • Tim Yanke

Park West Gallery on Cruise Ships

Als je nog nooit hebt gecruised denk je misschien, “WTF heeft een kunstveiling met cruisen te maken?”en als je al eerder hebt gecruised denk je waarschijnlijk: “gratis champagne!”

Kunstveilingen zijn mijn favoriete activiteit op een cruiseschip, en dat is niet alleen vanwege de gratis champagne. Ik was een soort kunst nerd op de middelbare school en universiteit, dus dit is recht in mijn straatje. Het is zo leuk om alle werken aan boord te bekijken en je man ervan te overtuigen dat je er een moet kopen.

Cruise Ship Art Auctions | Park West Gallery op cruiseschepen

Park West Gallery is verantwoordelijk voor de meeste grote kunstveilingen op cruiseschepen en ik ben op verschillende van hun veilingen aan boord geweest.

Dus, het is tijd om te gaan zuipen en kunst te kopen!

Ik maak een grapje over het zuipen om kunst te kopen… min of meer. Deze mensen weten wat ze doen, dus op elke kunstveiling, vindt u gratis champagne. Het maakt het een beetje makkelijker om die biedkaart omhoog te houden. Dus, ik denk dat ik zeg dat als je een alcoholprobleem hebt en een beperkt budget, je deze evenementen beter kunt mijden.

Cruise Schip Kunst Veilingen | Park West Gallery | Kunst Veilingen op Royal Caribbean | Wat te doen op een cruise schip | Cruise vakantie tips | Hoe navigeer je door een kunstveiling op een cruiseschip? #cruiseshipartauction #parkwestgallery #cruising #royalcaribbean
Genieten van de gratis champagne op een kunstveiling op een cruiseschip.
Cruiseschip Kunstveilingen | Park West Gallery | Kunstveilingen op Royal Caribbean | Wat te doen op een cruiseschip | Tips voor een cruisevakantie | Hoe navigeer je door een kunstveiling op een cruiseschip? #cruiseshipartauction #parkwestgallery #cruising #royalcaribbean | Peter Max
Gelukkig met mijn nieuwe aankoop!

Park West Gallery Review

Elke veiling van Park West Gallery waar ik ben geweest, was weer net iets anders, maar ze verliepen allemaal volgens hetzelfde stramien. Ik heb maar een paar keer een biedoorlog gezien. Meestal hebben ze meer dan een stuk te verkopen, dus het is geen hoge-druk situatie.

Park West Gallery biedt zowel originele schilderijen als gesigneerde limited edition stukken. De prijzen variëren naargelang de beschikbare kunstwerken en vele kunnen duur zijn (denk aan tienduizenden dollars). Elke veiling waar ik ben geweest, biedt echter ook meer betaalbare stukken onder de 500 dollar.

Als je eenmaal in deze prijsklasse van onder de 500 dollar zit, zijn de aanbiedingen vaak fantastisch – vaak is de prijs alleen al het frame waard.

Park West Kunstveiling op Norwegian Star
Park West Gallery kunstveiling op Norwegian Star.

Verlotingen en giveaways

Elke Park West cruiseveiling die ik heb bijgewoond, heeft zijn deel aan giveaways en verlotingen. Meestal krijg je tickets gewoon om te komen opdagen – doe dit. Elke cruise heeft een selectie van grote afdrukken om weg te geven. Als je er een wint, kun je betalen om het in een koker te laten verzenden ($30-$50) of een paar honderd dollar betalen om het te laten inlijsten.

Als je het “gratis” stuk echt mooi vindt, zou ik aanraden om te betalen om het te laten inlijsten. De eerste keer dat ik er zo een won, dacht ik dat het goedkoper zou zijn om het thuis in te lijsten – ik had het mis. Ik heb uiteindelijk 400 dollar betaald om het in te laten lijsten, terwijl het op de boot misschien 200 dollar had gekost (met een veel mooiere lijst).

Ze geven ook kleine kunstdrukken weg aan iedereen die de veiling bijwoont. En gratis champagne.

Park West Gallery kunstveiling op Royal Caribbean
Veiling van enkele prachtige Peter Max-beelden op Royal Caribbean’s Freedom of the Seas.

Kunsteducatie

Dit is voor alle echte kunstnerds! De veilingmeesters geven je tijdens de veiling een stukje kunstgeschiedenis, en ze hebben veel verhalen te vertellen over de werken en kunstenaars. Veel cruises bieden ook kunstseminars aan die los staan van de veilingen. Deze evenementen richten zich op kunstgeschiedenis, een paar specifieke kunstenaars, en kunstterminologie.

Is Park West Gallery Reputable?

Park West Gallery is een gerenommeerd bedrijf, maar je moet elke veiling met de nodige voorzichtigheid ingaan.

Hoewel ik op veilingen van Park West Gallery geweldige waarden voor kunstwerken heb gevonden, moet u er rekening mee houden dat ze er alles aan doen om u iets te laten kopen.

Ik heb gemerkt dat hun waardeclaims een tikje overdreven kunnen zijn. Als ze je een kunstwerk verkopen voor $500, beweren ze misschien dat het $1,500 waard is. Voor mij, als ze het verkopen voor $500, is het $500 waard. Dat betekent niet dat ze je proberen op te lichten om troep te kopen – ze proberen je een kunstwerk te verkopen dat $500 waard is. Snap je?

De kunstenaars met wie Park West werkt zijn bekend en velen waren al wereldberoemde kunstenaars voordat ze een relatie met Park West hadden (Peter Max, ik kijk naar jou).

Dus, zolang je met open ogen naar de veiling gaat, komt het wel goed met je…en hopelijk vind je wat geweldige kunst om mee naar huis te nemen.

Pro Tip: Probeer een paar verschillende veilingen uit voordat u een oordeel velt. Sommige veilingen zijn beter dan andere. Helaas waren de veilingen op de Norwegian Star vrij middelmatig. Als iemand die al op veel evenementen van Park West Gallery is geweest, was ik in de war door de manier waarop ze het lieten verlopen. Als dat mijn eerste veiling was geweest, zou ik nooit naar een tweede zijn gegaan.

Park West Gallery VIP Events

Als u genoeg kunst koopt bij Park West Gallery, krijgt u de kans om te worden uitgenodigd voor een VIP-evenement. Deze kunnen worden gehouden op cruiseschepen of aan land – ze variëren van weekendevenementen tot Europese cruises van een week!

Ik woonde een Park West Gallery VIP-evenement aan land bij in French Lick, Indiana als gast van een familielid. Het evenement was inclusief eten, drinken en accommodatie.

De VIP-evenementen hebben specifieke kunstenaars en vaak zijn de kunstenaars ook daadwerkelijk bij het evenement aanwezig! Ik vond het geweldig Peter Max te ontmoeten op het VIP-evenement dat ik bijwoonde, evenals Yuval Wolfson en Peter Nixon.

Park West VIP-evenement met Peter Max
Ik vond het geweldig Peter Max te ontmoeten op een VIP-evenement van Park West Gallery! Image Credit: Peter Max

Final Thoughts

Park West Gallery is een bekende naam in de kunstwereld. Gevestigd in Michigan, vindt u Park West kunstveilingen over de hele wereld te land en ter zee.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *