Articles

Gambit i Virtus.pro pną się w górę w najnowszych rankingach CSGO

Oba zespoły Gambit i Virtus.pro poczyniły duże postępy na koniec 2020 roku.

Podczas gdy górna połowa rankingu WIN.gg dotyczącego Counter-Strike’a: Global Offensive pozostała względnie stabilna przez ostatnie kilka tygodni, w drugiej połowie naszej pierwszej dziesiątki zaszły poważne zmiany w miarę zbliżania się świąt. Dwie drużyny w szczególności wyróżniają się jako te, które poprawiły się najbardziej od ostatniego czasu, gdy nasz algorytm badał ich statystyki.

Dwa zespoły, Gambit i Virtus.pro po cichu rozpoczęły imponujący sezon zimowy, demolując drużyny zarówno wyżej, jak i niżej notowane w ostatnich tygodniach CSGO. VP zajęło pierwsze miejsce na FLASHPOINT 2, a Gambit odniosło 14 zwycięstw w ostatnich 16 meczach.

Virtus.pro awansuje na siódme miejsce po zwycięstwie na FLASHPOINT 2

VP zaczęło 2020 rok w fatalnym miejscu. Po zaskakującym drugim miejscu na ostatnim Majorze CSGO w 2019 roku, zmieniło organizację i kilkukrotnie przetasowało swój skład. Podczas gdy poważne zmiany tego typu zazwyczaj skutkują pogorszeniem się drużyny, VP stworzyło zespół, który udowodnił, że może stawić czoła topowej konkurencji. Przejście przez FLASHPOINT 2 jest solidnym dowodem tej umiejętności. Podczas gdy turniej nie miał najbardziej imponującej listy uczestników, to i tak pokazał wiele drużyn w top 20.

Na tym poziomie CSGO różnice między drużynami są tak małe, że drużyna zajmująca 15 miejsce nie różni się zbytnio od drużyny zajmującej 7 miejsce. To właśnie tutaj VP absolutnie zdominowało konkurencję, i to bez najmniejszego wysiłku.

• Grand Final versus OG: 2-1

VP podążyło za swoim imponującym występem w FP2 z kolejnym zwycięstwem na DreamHack Open December. Podczas gdy konkurencja była ograniczona do drużyn z drugiej ligi CSGO, dobre drużyny powinny pokonywać te drużyny konsekwentnie. VP właśnie to zrobiło, wygrywając 4-1 w trakcie zimowej wystawy DreamHack i zdobywając kolejne pierwsze miejsce.

Stałe występy Gambit podnoszą ich w rankingu

Podczas gdy VP przyjęło swoje słynne podejście „Virtus.plow” do rozgrywek CSGO od czasu ostatniego rankingu WIN.gg, stałe i solidne występy Gambit sprawiają, że są oni drużyną, którą warto obserwować w 2021 roku. W składzie Gambit znajdują się nazwiska, których wielu, którzy nie są zaznajomieni z nadchodzącymi talentami z regionu CIS, może nie rozpoznać, ale to nie zmienia niesamowitych statystyk drużyny. Drużyna zrobiła sobie dłuższą przerwę na dozbrojenie i przebudowanie swojego rosteru w lutym, w końcu powróciła do rozgrywek w lutym i na scenę pro CSGO w październiku, i musiała udowodnić naszemu zespołowi statystyk, że należy do grona największych talentów CSGO. Drużynie udało się tego dokonać.

Gambit ma 87% wskaźnik zwycięstw od czasu powrotu do CSGO

Od czasu powrotu do rywalizacji na IEM Beijing 5 października, Gambit rozegrało 40 meczów w wielu turniejach, ale w tym czasie odpadło tylko w pięciu seriach. To daje niesamowity wskaźnik zwycięstw na poziomie 87,5% od czasu powrotu. W rankingach liczy się konsekwencja i tak jak drużyny są karane za serię porażek, tak samo są nagradzane za serię zwycięstw. Tutaj, Gambit przechyliło szalę na swoją korzyść. Ich porażki wynikały raczej z dni wolnych niż z problemów strategicznych lub drużynowych. Jedna z pięciu porażek miała miejsce przeciwko Natus Vincere, ale nawet wtedy Gambit zdołało osiągnąć dwucyfrowy wynik na obu mapach podczas IEM New York Online. Każda drużyna, która może to zrobić przeciwko Na`Vi i nadal demolować scenę tier-two CSGO, jest przygotowana na wybicie się.

Obaj, Gambit i Virtus.pro, są w fantastycznej sytuacji, gdy CSGO zmierza ku corocznej zimowej przerwie dla graczy, a żaden z nich nie wykazuje oznak zatrzymania się, gdy rywalizacja rozpocznie się ponownie w 2021 roku.