2008 Federated Auto Parts 300

Osiągnięcia

• 2012 mistrz Sprint Cup Series
  • 2010 mistrz Nationwide Series

Bradley „Brad” Aaron Keselowski (ur. 12 lutego, 1984) jest amerykańskim kierowcą wyścigowym startującym w Monster Energy NASCAR Cup Series, obecnie pilotującym #2 Miller Lite Ford dla Team Penske i #22 Discount Tire Ford w NASCAR Xfinity Series. Jest synem Boba Keselowskiego i bratankiem Rona Keselowskiego. Jego starszy brat Brian Keselowski również rywalizuje w ARCA RE/MAX Series.

Keselowski rozpoczął rywalizację w NASCAR w 2004 roku, kiedy zaczął się ścigać w Craftsman Truck Series, prowadząc #29 Ford F-150 dla rodzinnego zespołu K Automotive Racing. Zadebiutował w Martinsville Speedway, gdzie wystartował jako 26. i zajął 33. miejsce. W tym sezonie zaliczył jeszcze siedem startów, a jego najlepszy finisz miał miejsce w Mansfield, gdzie zajął 16. miejsce. Keselowski zakończył sezon na 34 miejscu w końcowej klasyfikacji punktowej.

W 2005 roku, Keselowski rozpoczął rywalizację w serii Truck na pełen etat dzięki wsparciu SUBcrews.com i Samson Stone. Sezon rozpoczął od siódmego miejsca w najlepszym w karierze wyścigu Florida Dodge Dealers 250. W tym sezonie brał udział we wszystkich wyścigach i zajął 21 miejsce w punktacji. W pierwszych dwóch wyścigach 2006 roku wystartował w barwach K, zajmując szesnaste miejsce na California Speedway, zanim brak sponsora spowodował tymczasowe zawieszenie działalności zespołu. Następnie Keselowski wziął udział w dwóch wyścigach zastępując kontuzjowanego Kelly’ego Suttona, gdzie zajął siódme miejsce na Memphis Motorsports Park. Do ciężarówek powrócił w sierpniu, gdzie zajął 33. miejsce na Bristol Motor Speedway za kierownicą #63 dla MB Motorsports. Ogłosił również, że wystartuje w kilku wyścigach dla Keith Coleman Racing w Busch Series. Nie udało mu się zakwalifikować w pierwszym wyścigu z zespołem w Bristolu, ale potem odbił się od dna i zakwalifikował się w kolejnych 7 wyścigach z rzędu.

W 2007 roku, Keselowski zaczął startować w serii NASCAR Busch na pełen etat i ubiegać się o tytuł Rookie of the Year z Colemanem, ale zespół zawiesił działalność w lipcu. W sezonie wyścigowym 2007, Keselowski został wyznaczony do zastąpienia Teda Musgrave’a w Memphis Motorsports Park, po tym jak Musgrave został zawieszony za bójkę z innym kierowcą podczas wyścigu. Przez cały weekend był jednym z najszybszych na torze. Zakwalifikował się jako pierwszy do sobotniego wyścigu i prowadził przez większość wyścigu. Na około 9 okrążeń przed końcem, Keselowski prowadził, kiedy wyszedł z czwartego zakrętu i został potrącony przez Travisa Kvapila, który twierdził, że kontakt był „przypadkowy”. Keselowski ukończył wyścig na 16 miejscu. Zakwalifikował się jako trzydziesty trzeci i zajął 14. miejsce. Przez resztę roku jeździł za kierownicą #88 dla JR Motorsports, zdobywając pięć miejsc w pierwszej dziesiątce. Będzie nadal jeździł dla JR w 2008 roku.